Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7201676



*

nr 720 1676


Lennart Aschenbrenner

(f. 1943), Sverige


Akvarell, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Lacoste -75, 25x31


Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 oktober 2011
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/10 21:03:19 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Lennart Aschenbrenner

Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.

Läs mer om Lennart Aschenbrenner
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lennart aschenbrenner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr